Logo
Novinky
08.11.2021
10 typů čaje a jejich účinky
Zelený čaj Zelenému čaji se přisuzuje spousta prospěšných účinků. Bystří smysly, je vhodný jako nápoj ke snídani. Pomáhá snižovat nadýmání, zlepšuje ... číst celé
07.11.2021
Jediná evropská čajová plantáž
Azorské ostrovy nejsou zajímavé jen skrz své přírodní krásy, černé pláže, příjemné klima a možnost pozorování velryb. Azory jsou také jediným místem v... číst celé
05.09.2020
9 nejlepších čajů světa
Pomyslná přetahovaná o nejlepší čaj na světe probíhá možná už tak dlouho, jak je znám tento nejpopulárnější nápoj na světě. Magazín Tasteatlas nedávno... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. 10 typů čaje a jejich účinky
10 typů čaje a jejich účinky
08.11.2021

Zelený čaj

Zelenému čaji se přisuzuje spousta prospěšných účinků. Bystří smysly, je vhodný jako nápoj ke snídani. Pomáhá snižovat nadýmání, zlepšuje pleť a je doporučovaný při alergických sezónách ke zmírnění projevů. 

Mátový čaj

Mátový čaj zklidní žaludek a trávení. Je vhodný při nevolnostech. Napomáhá zmírňovat projevy PMS. A také osvěžuje dech.

Heřmánkový

Heřmánek uklidňuje. Je to tak ideální nápoj před spaním, když se potřebujete uvolnit. Snižuje napětí, je vhodný při úzkostných náladách či poruchách. Může bojovat i proti nadýmání.

Ibiškový

Ibišek v Česku není příliš oblíbený, ale krom zajímavé chuti je i zdravý. Snižuje vysoký krevní tlak a je doporučovaný při respiračních onemocněních. 

Oolong

Oolong umí nakopnout organismus i spalování. Pokud chodíte cvičit a chcete redukovat hmotnost, Oolong je pro vás ten pravý čaj. Nehodí se naopak před spaním.

Chai

Oblíbená novinka z kaváren. Chai je ideální na podzim, když řádí respirační onemocnění. Podporuje zdravou imunitu a dokáže bojovat s nachlazením a záněty.

Matcha

Matcha se stala oblíbenou pro svůj detoxikační účinek. Stejně jako chai nakopne imunitní systém. A může to být i zdravá varianta, pokud chcete něčím nahradit kávu.

Bílý čaj

Možná kvůli své typické chuti není příliš rozšířený, ale bílý čaj má také účinky, ze kterých lze profitovat. Odbourává stres, snižuje hmotnost. 

Černý čaj

Černý čaj je klasika. Obsahuje kofein, takže je vhodný zejména v dopoledních hodinách. Můžete ho zkusit i na bolesti hlavy. Černý čaj také odvodňuje. 

 

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj s medem je skvělá pomoc při nachlazení, ucpaném nosu, bolesti v krku a kašli. Zázvor navíc stimuluje tvorbu trávicích šťáv a dokáže potlačit pálení žáhy, nadýmání či plynatost.

Zabýváme se prodejem čaje - Čajové kazety, dárkové balení čaje, Ovocné čaje, Černé čaje, Zelené čaje, Čaje jako dárky k Vánocům, Přesýpací hodiny, Vonné tyčinky, Svatební fotograf Zlínsko

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz